Projekt Sokolnia czyli jak zachować zdrowie po staropolsku.

Od roku 1867 istniały w Polsce założone przez T.G. „Sokół” sale lub czasami mini kompleksy szkoleniowe gdzie ćwiczono głównie różne formy gimnastyczne. Były to obiekty zakładane przez prywatnych fundatorów gdyż w owych czasach Polska nie istniała na mapie Europy. Ćwiczącym przyświecała prosta, pisana antycznym językiem zasada: "MENS SANA IN CORPORE SANO” czyli parafrazując w „zdrowym ciele zdrowe ciele”.

Oprócz gimnastyki w sokolniach ćwiczono również boks, fechtunek i łucznictwo.

W celu odtworzenia dawnych, rodzimych sposobów na zachowanie mens sana in corpore sano czyli zdrowego tak umysłu jak i ciała stworzyliśmy projekt „Sokolnia”, którego celem jest odtworzenie dawnych sposobów na zachowanie zdrowia.

Kierunek naszych działań wyznaczają w głównej mierze sztuki walki, które kształtują w człowieku cechy niezbędne do zachowania życia. Dbałość o życie to dbałość o zdrowie i vice versa. Według posiadanej przez nas oryginalnej dziewiętnastowiecznej mapy na terenie Szczecina w owym okresie istniała sokolnia. Obecnie prowadzimy usilne starania w celu odnalezienia jej lokalizacji lub stworzenia sokolni „de novo”.